4 tipy pro optimalizaci struktury vašich webových stránek

zavřít a zpět

4 tipy pro optimalizaci struktury vašich webových stránek

Pro optimalizaci vašich webových stránek pro vyhledávače a tím jejich lepší zviditelnění, je důležité nejen dobré technické řešení kódu, ale také optimalizace jejich celkové struktury. Přečtěte si, jak na to.

Struktura stránek pomáhá vyhledávačům porozumět tomu, co je obsahem vašeho webu, a snáze najít a indexovat podstatný obsah. Pokud vytvoříte dobrou strukturu, využijete lépe textový obsah, kterým jste stránky naplnili. Pro optimalizaci struktury vašeho webu můžete využít následující tipy:

1. Vizualizujte celou mapu webu

Za použití nástrojů jakou jsou například Visio nebo Excel, nakreslete všechny sekce, stránky a podstránky vašeho webu jako stromový diagram. Struktura by měla být rozumně vyvážena, se 2 až 7 hlavními sekcemi, přičemž žádná sekce by neměla být co do počtu stránek, podstránek a obsahu více jak dvakrát tak velká než žádná jiná sekce.

2. Nazvěte vaše sekce klíčovými slovy

www

Nazvěte vaše hlavní sekce tak, aby obsahovaly výrazy, které patří mezi nejvyhledávanější slova ve vaší branži v nejrozšířenějších vyhledávačích. Jaké výrazy to jsou, můžete zjistit sami pomocí nástrojů jako jsou například Google Trends, Google AdWords Keyword tool nebo Microsoft Keyword Group Detection.

3. Propojte sekce na vašich stránkách

Vyšší hodnocení vašich stránek ze strany vyhledávačů a tím posunutí na přední místa ve výpisech vyhledávání můžete ovlivnit tím, že vytvoříte vnitřní vazby na vašem webu. Všechny stránky by měly být propojeny logicky navzájem a měly by být zvýrazněny důležité odkazy na další stránky.

4. Vytvořte URL z vaší nové struktury

Každé URL (název stránky, který se zobrazuje v adresním řádku prohlížeče) by měl dobře popisovat obsah stránky. Přesto by měl být název co možná nejkratší. V URL by se měly objevit ta nejdůležitější klíčová slova.

Dobře nazvané sekce, vyvážená rozvoj obsahu, vnitřní vazby a správná URL jsou základem dobré optimalizace vaší struktury webu a měly by přispět k zvýšení pozice ve vyhledávačích.

Jak upravíte strukturu vašeho webu vy?

off
Výkonný ředitel
Kategorie: 
Online marketing
Dne: 3.8.2011

Chtějte profesionální marketing

Potřeboval jsem web rychle kvůli jednomu výběrovému řízení, aby se zájemce mohl podívat na naši práci. V MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ mi vyšli vstříc a udělali web rychle a za dobrou cenu.

Marián Jelínek
majitel
Koupelny Jelínek
11.3.2017
Schválně, jaké pocity ve vás vyvolává samotný termín Marketingová Automatizace? Většině lidí mohou na mysl přijít asociace se slovy mechanický, chladný či neosobní.
26.2.2017
Mění automatizace marketingu svět marketingu? Zcela určitě ano! Obrovské množství informací dostupných on-line na internetu a na sociálních sítích zásadně změnilo způsob, jak zákazníci hledají řešení svých problémů a nakupují.

Zjistěte více o našem řešení

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace