8 tipů pro maloobchodníky jak zlepšit prodeje v recesi

zavřít a zpět

8 tipů pro maloobchodníky jak zlepšit prodeje v recesi

Máte obchod a vaše tržby povážlivě klesají? Lidé kvůli déle trvající krizi a ekonomické recesi vydělávají méně peněz, a tím pádem také méně utrácejí ať už za oblečení, elektroniku, sportovní vybavení i potraviny.

Pokud jste obchodník, měl byste udělat nezbytné kroky a změny, které Vám nejen pomohou překonat krizi, ale udělat trvalé změny k budoucí prosperitě.

Našich jednoduchých 8 tipů Vám může v tomto pomoci:

1. Manažeři, běžte do provozu

Běžte do provozu za vašimi prodejci a zákazníky. Bavte se s nimi na osobní rovině, abyste s nimi zlepšili vztahy. Delegujte administrativní práci na někoho jiného a místo toho buďte vidět, buďte nápomocní a hlavně ve styku s lidmi.

2. Zapomeňte na to, že se vše vrátí do starých kolejí

Současná recese mění maloobchodní odvětví jednou pro vždy. Dívejte se dopředu a ne dozadu, buďte proaktivní a ne reaktivní. Ti, kdo se zorientují ve změnách a naučí se jak prosperovat v krizi, budou šampióny doby po recesi. 

3. Uspořádejte akci "zákazníci prodávají"

Pokud máte zákazníky, kteří jsou loajálními fandy vašeho zboží, pozvěte je, aby se na chvilku stali prodavači ve vašem obchodě, například v sobotu dopoledne. Nikdo tak nedokáže opěvovat drahé domácí kino se super zvukem jako zákazník, který ho má doma už půl roku. Navíc se můžete díky takovéto akci dostat do médií a získat tak cenné PR.

4. Dejte vašim prohlížečům letáček

Do každého obchodu chodí spousta lidí, kteří se jdou „jenom podívat“. Pokud jsou vaši prodejci neschopní s nimi navázat kontakt a zákazník trvá jen na samostatném prohlížení zboží, dejte mu do ruky aspoň malý letáček, kde najdou krátkou aktuální informaci o konkrétním výhodném produktu, jinde neinzerované slevě apod.

pan5. Ve frekventované dny postavte manažera prodejny ven před dveře

Jednak aby vítal příchozí, ale hlavně proto, aby se ptal odcházejících zákazníků, kteří si nic nekoupili, zda něco nemohli najít nebo vyřešit během jejich návštěvy. Někteří vám mohou říct nějaký špatný zážitek nebo nedostatek nakupování u vás, nebo vám dokonce řeknou své potřeby. A tím vám dají šanci je přesvědčit k návratu zpět, místo toho, aby odešli do konkurenčního obchodu.

 

6.Uspořádejte akci pro zvané

Udělejte akci, pro kterou vytvoří seznam pozvaných vaši zákazníci. Může to být například sleva 15% na všechno zboží v určitý den apod. Řekněte svým nejlepším zákazníkům, že akce je pouze pro ně, jejich příbuzné a přátelé a požádejte je o jména, emailové adresy nebo telefony. Dejte těmto lidem takovou výhodu, aby vám vaši zákazníci pomohli pozvat další lidi na vaši akci.graf

7. Zeptejte se svých prodejců

Zeptejte se jich, kde vaše firma nedostatečně využívá příležitosti při prodeji v obchodě. Dostatečně zdůrazněte, že nejde o návrhy na reklamu nebo změny v řízení firmy, ale nápady, jak prodávat více díky změnám přímo v obchodě. Zaměstnance, kteří projeví nejvíce iniciativy, pověřte zavedením změn a dejte jim vaši podporu.

8. Naučte využívat vazby

Naučte vaše zaměstnance, jak využít jejich okolí, rodinné a osobní vazby, a překlopit tyto lidi na zákazníky. Mnoho prodejců neumí budovat a pracovat se svými kontakty a přitom desítky, možná stovky, potenciálních zákazníků existují v jejich okolí.

Co uděláte pro zvýšení tržeb ve vašem obchodě Vy?

off
Marketingový stratég
Kategorie: 
Tipy a rady
Dne: 7.4.2011

Chtějte profesionální marketing

Jsme rádi, že máme dobrou webovou prezentaci, díky které získáváme zájemce o naše haly. Líbil se nám také nápad na aplikaci, která umožňuje poptat halu na míru. Spolupráce s marketingovou kanceláří byla z jejich strany profesionální a bez problémů.

Vladímír Chmela
Senior Manager
Gumotex, a.s.
5.8.2019
Věříme, že špičkový marketing může výrazně urychlit rozvoj firem a lidí. Proto pomáháme firmám s dobrým produktem, aby byly ještě úspěšnější. Vytváříme pro klienty růstové strategie a posouváme jejich marketing výrazně kupředu.
7.5.2018
Bez kontaktů na nové potenciální zákazníky těžko získáte nové zákazníky, kteří využijí vaše produkty a služby. Proto jste rádi za každý email nebo kontakt, co se dostane do vaší databáze.

Zjistěte více o našem řešení

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace