8 tipů pro maloobchodníky jak zlepšit prodeje v recesi

zavřít a zpět

8 tipů pro maloobchodníky jak zlepšit prodeje v recesi

Máte obchod a vaše tržby povážlivě klesají? Lidé kvůli déle trvající krizi a ekonomické recesi vydělávají méně peněz, a tím pádem také méně utrácejí ať už za oblečení, elektroniku, sportovní vybavení i potraviny.

Pokud jste obchodník, měl byste udělat nezbytné kroky a změny, které Vám nejen pomohou překonat krizi, ale udělat trvalé změny k budoucí prosperitě.

Našich jednoduchých 8 tipů Vám může v tomto pomoci:

1. Manažeři, běžte do provozu

Běžte do provozu za vašimi prodejci a zákazníky. Bavte se s nimi na osobní rovině, abyste s nimi zlepšili vztahy. Delegujte administrativní práci na někoho jiného a místo toho buďte vidět, buďte nápomocní a hlavně ve styku s lidmi.

2. Zapomeňte na to, že se vše vrátí do starých kolejí

Současná recese mění maloobchodní odvětví jednou pro vždy. Dívejte se dopředu a ne dozadu, buďte proaktivní a ne reaktivní. Ti, kdo se zorientují ve změnách a naučí se jak prosperovat v krizi, budou šampióny doby po recesi. 

3. Uspořádejte akci "zákazníci prodávají"

Pokud máte zákazníky, kteří jsou loajálními fandy vašeho zboží, pozvěte je, aby se na chvilku stali prodavači ve vašem obchodě, například v sobotu dopoledne. Nikdo tak nedokáže opěvovat drahé domácí kino se super zvukem jako zákazník, který ho má doma už půl roku. Navíc se můžete díky takovéto akci dostat do médií a získat tak cenné PR.

4. Dejte vašim prohlížečům letáček

Do každého obchodu chodí spousta lidí, kteří se jdou „jenom podívat“. Pokud jsou vaši prodejci neschopní s nimi navázat kontakt a zákazník trvá jen na samostatném prohlížení zboží, dejte mu do ruky aspoň malý letáček, kde najdou krátkou aktuální informaci o konkrétním výhodném produktu, jinde neinzerované slevě apod.

pan5. Ve frekventované dny postavte manažera prodejny ven před dveře

Jednak aby vítal příchozí, ale hlavně proto, aby se ptal odcházejících zákazníků, kteří si nic nekoupili, zda něco nemohli najít nebo vyřešit během jejich návštěvy. Někteří vám mohou říct nějaký špatný zážitek nebo nedostatek nakupování u vás, nebo vám dokonce řeknou své potřeby. A tím vám dají šanci je přesvědčit k návratu zpět, místo toho, aby odešli do konkurenčního obchodu.

 

6.Uspořádejte akci pro zvané

Udělejte akci, pro kterou vytvoří seznam pozvaných vaši zákazníci. Může to být například sleva 15% na všechno zboží v určitý den apod. Řekněte svým nejlepším zákazníkům, že akce je pouze pro ně, jejich příbuzné a přátelé a požádejte je o jména, emailové adresy nebo telefony. Dejte těmto lidem takovou výhodu, aby vám vaši zákazníci pomohli pozvat další lidi na vaši akci.graf

7. Zeptejte se svých prodejců

Zeptejte se jich, kde vaše firma nedostatečně využívá příležitosti při prodeji v obchodě. Dostatečně zdůrazněte, že nejde o návrhy na reklamu nebo změny v řízení firmy, ale nápady, jak prodávat více díky změnám přímo v obchodě. Zaměstnance, kteří projeví nejvíce iniciativy, pověřte zavedením změn a dejte jim vaši podporu.

8. Naučte využívat vazby

Naučte vaše zaměstnance, jak využít jejich okolí, rodinné a osobní vazby, a překlopit tyto lidi na zákazníky. Mnoho prodejců neumí budovat a pracovat se svými kontakty a přitom desítky, možná stovky, potenciálních zákazníků existují v jejich okolí.

Co uděláte pro zvýšení tržeb ve vašem obchodě Vy?

off
Kategorie: 
Tipy a rady
Dne: 7.4.2011

Chtějte profesionální marketing

Se spoluprací s Marketingovou kanceláří jsem spokojená. Oceňuji zejména osobní přístup a to, že jejich prostřednictvím můžeme na projektech spolupracovat se špičkami v oboru.

Eva Jurčíková
manažerka marketingu
Vaše Nároky.cz
2.6.2021
Případové studie pomáhají budovat důvěru firmy, protože prokazují její dovednosti a zkušenosti na konkrétních příkladech.
15.7.2020
Chcete svůj marketing posunout dál? Níže jsme rozepsali checklist, co je dobré si pohlídat, aby vaše firma byla vidět ve správném světle a správnými lidmi.

Zjistěte více o našem řešení

Kontaktujte nás

Nechte nám na sebe kontakt

zavřít

Vyplňte položky označené *.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Nebojte, spamovat Vás nebudeme.