Další nový dodavatel plynu?
zavřít a zpět

Další nový dodavatel plynu?

Jak získat významný podíl na vysoce konkurenčním trhu se zemním plynem, kde se zákazníci dívají na hlavně na cenu? S dobře vypracovanou a kvalitně realizovanou marketingovou strategií to je možné. SPP CZ je dceřinou společností Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), který působí na Slovensku více jak 150 let a plyn dodává 1,5 milionu zákazníků. Společnost SPP CZ má za cíl stát se významným dodavatelem zemního plynu také na českém trhu. 

Marketingová strategie

Na českém trhu začala společnost SPP CZ s dodávkami zejména velkým zákazníkům a od roku 2011 vstoupila také na trh středních odběratelů. Z tohoto důvodu jsme pro společnost vytvořili a realizovali marketingovou strategii zaměřenou speciálně na středně velké odběratele plynu, tedy například malé výrobní firmy, živnostníky, restaurace a hotely, obce atd.

Kontaktní kampaň

Pro společnost jsme na klíč realizovali rozsáhlou kontaktní marketingovou kampaň. Zmapovali jsme potenciální odběratele plynu v několika regionech, vytvořili vlastní databáze kontaktů a následně na ně zaměřili cílený direct mail. Jeho součástí byla originální zásilka, která měla za cíl vyvolat obchodní jednání. Výsledkem byl podstatný nárůst počtu zákazníků v tomto segmentu.

 

Produkce

Pro distributora plynu jsme zajišťovali veškeré marketingové aktivity od grafických návrhů po produkci. Marketingová produkce zahrnovala například tyto oblasti - tiskoviny, venkovní reklama, reklamní předměty, grafické práce, copywriting atd. Natočili jste také například profesionální videoklip na klíč, od scénáře, zajištění lokací pro natáčení a herců přes natáčení až po studio a postprodukci.

Kreativní návrhy

Pro SPP CZ jsme navrhli několik dalších kreativních konceptů, pro kampaně zaměřené na středně velké i malé odběratele plynu, tedy například malé firmy, živnostníky i domácnosti. V těchto návrzích jsme zdůrazňovali především stabilitu firmy a výhodnost její nabídky v porovnání s konkurencí.

SPP CZ, a.s.

Společnost SPP CZ je dodavatelem zemního plynu pro velké společnosti i domácnosti. SPP CZ je dceřinou společností Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), který působí na Slovensku více jak 150 let a plyn dodává 1,5 milionu zákazníků.

Vyjádření zákazníka

Spolupráce s MARKETINGOVOU KANCELÁŘÍ.CZ je plně profesionální. Co se mi na nich nejvíc líbí, je, že k danému problému, který zrovna řešíme, přidávají svoje know-how. Ještě k tomu dávají něco víc, co je třeba i nad rámec sjednané zakázky.

Ing. Vilém Suchomel
Ředitel marketingu a strategie
Chcete také uspět? Napište nám
3.7.2020
Nová korporátní identita není jednoduchá změna. Ovšem v určitém období firmy bývá nezbytná. Vtiskne i tradičním a dlouholetým značkám na trhu nový punc, který přiláká zákazníky a odliší ji od konkurence.

Kontaktujte nás

Nechte nám na sebe kontakt

zavřít

Vyplňte položky označené *.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Nebojte, spamovat Vás nebudeme.