Dobrý internetový marketing mohou mít i malé firmy

zavřít a zpět

Dobrý internetový marketing mohou mít i malé firmy

Myslíte si, že je kvalitní internetový marketing stojí desítky tisíc korun a mohou si jej dovolit pouze velké firmy a nadnárodní korporace? Prezentace na Interentu a on-line kampaně se ale dají také dělat s pár korunami. Stačí zvolit tu správnou taktiku a využít všechny dostupné nástroje.

Internetový marketing za pár korun

Prostřednictvím internetu se snaží zviditelnit velké firmy, neziskové organizace i drobní podnikatelé. Pro každou firmu či organizaci se dá vytvořit dobrý internetový marketingový mix, který využije neplacené a placené možnosti. Míra toho, kolik peněz do marketingu na síti dáte, je čistě na vás.

Varianty internetového marketingu

Zdarma můžete pracovat s facebookem a dalšími sociálními sítěmi, blogy, web copywritingem - čili dobře napsanými texty pro váš web a zamyslet se na optimalizací vašeho webu pro vyhledávače. Za peníze pak můžete udělat například PPC reklamu, přičemž i tam paltí, že za málo peněz se dá udělat hodně muziky, pokud si dáte záležet, zamyslíte se a nastavíte kampaň rozumně.

internet

Spousta malých firem a podnikatelů si myslí, že v případě internetového marketingu vznikají neadekvátní náklady. Je třeba si uvědomit, že v mnoha oborech dnes platí, že ko není na síti vidět, jako by nebyl. Uživatelé internetu jsou aktivitám na síti otevřeni, ale zároveň očekávají přesvědčivou prezentaci, kvalitní dialog a určitou profesionalitu. Pro spoustu menších firem jsou vlastní internetové stránky velkou výhodou – usnadňují komunikaci s médii a širokou veřejností. Bez vysokých nákladů tak totiž mohou zpřístupnit celému světu nové informace, fotografie nebo videa z významných akcí.

Prvními kroky komunikace na sítí může být vytvoření stránky na Facebooku pro vaši firmu nebo produkt. Tím se uživatelé mohou stávat vašimi fanoušky a aktualizací své stránky je pravidelně informujete o novinkách. Krásně tím lze nahradit zprávy na webové prezentaci, neboť pomocí jednoduchého nástroje můžete novinky z Facebooku přenést i na svůj web.

Jak dáte o vaší firmě na Internetu vědět vy?

Autor: Ing. Richard Kafoněk

off
Výkonný ředitel
Kategorie: 
Online marketing
Dne: 7.4.2011

Chtějte profesionální marketing

Spolupráce s Marketingovou kanceláří.cz doporučuji, vše na čem jsme se domluvili bylo naplněno, komunikace vždy rychlá a obratná. Navíc práce s velmi příjemnými lidmi, kteří do toho dávají kus srdce. Děkuji a těším se na další spolupráci.

Andrea Puric
Specialista náboru a výběru
Česká pojišťovna a.s.
11.3.2017
Schválně, jaké pocity ve vás vyvolává samotný termín Marketingová Automatizace? Většině lidí mohou na mysl přijít asociace se slovy mechanický, chladný či neosobní.
26.2.2017
Mění automatizace marketingu svět marketingu? Zcela určitě ano! Obrovské množství informací dostupných on-line na internetu a na sociálních sítích zásadně změnilo způsob, jak zákazníci hledají řešení svých problémů a nakupují.

Zjistěte více o našem řešení

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace