Jak dlouhou udělat webovou stránku?

zavřít a zpět

Jak dlouhou udělat webovou stránku?

Při tvorbě webových stránek je potřeba zvážit jejich obsah, grafiku a v neposlední řadě také délku jednotlivých stránek. Neměly by být příliš krátké, abyste tam dostali dostatek informací, ale ani příliš dlouhé, aby to uživatele odradilo od jejich přečtení. Jak tedy poznat jejich optimální délku?

www

Při svém rozhodování byste měli přihlédnout především k těmto faktorům:

  • rychlost připojení, kterou očekáváte uživatelů vašeho webu,
  • rozlišení obrazovky,
  • zda jej obsah na vašich stránkách určen k prohlížení online nebo spíše k uložení a k pozdějšímu čtení.

Kratší webové stránky

Upřednostňujte, jde-li o domovské stránky, navigační stránky, stránky, na který je náročná grafika, či dokumenty, které bude uživatel číst online.

Dlouhé webové stránky

U těchto stránkách je nutné tzv. rolování. Uživatel musí využívat posuvníku k přečtení celého textu. To má své nevýhody. Především to, že uživatel většinou nechce číst dlouhé texty (pokud to není mimořádně zajímavý obsah) a také ztrácí orientaci na webu. Bude-li mít dlouhá webová stránka navíc ještě hodně grafiky, počítejte s tím, že se bude uživatelům dlouho načítat. To může mnohé z nich odradit.

Jak tedy správně zvolit délku stránky?

Při volbě délky webové stránky je nutné brát v potaz také její obsah. Abyste se vyhnuli příliš dlouhým stránkám, můžete v případě dlouhého dokumentu rozdělit text na části o velikosti jedné tištěné strany. Vhodné je také uživatelům nabídnout odkaz na samotný soubor, kde bude plná verze textu. To je žádoucí právě na tištění či uložení tohoto textu.

Jak délku svých stránek upravíte vy?

off
Výkonný ředitel
Kategorie: 
Tipy a rady
Dne: 7.4.2011

Chtějte profesionální marketing

Spolupráci s MARKETINGOVOU KANCELÁŘÍ.CZ hodnotím jako velmi přínosnou pro naši společnost. Pomohli nám vytvořit systém marketingových aktivit, který nám přivedl nové zákazníky. Líbí se mi, že výsledky těchto aktivit měří, vyhodnocují a optimalizují, takže stále přichází s novými nápady, jak náš marketing posunout ještě dál.

Ing. Milan Růžička
jednatel firmy
Fulgur
1.4.2020
Jsme marketingová agentura a věříme, že špičkový marketing může výrazně urychlit rozvoj firem a lidí. Proto pomáháme firmám s dobrým produktem, aby byly ještě úspěšnější.
26.2.2020
Prodejní text je určený vašemu klientovi, proto než začnete psát, představte si: 1. vašeho zákazníka, pro kterého článek píšete 2. prostředí, kde text bude a v jakém kontextu čtenáře zastihne

Zjistěte více o našem řešení

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace