Jak dlouhou udělat webovou stránku?

zavřít a zpět

Jak dlouhou udělat webovou stránku?

Při tvorbě webových stránek je potřeba zvážit jejich obsah, grafiku a v neposlední řadě také délku jednotlivých stránek. Neměly by být příliš krátké, abyste tam dostali dostatek informací, ale ani příliš dlouhé, aby to uživatele odradilo od jejich přečtení. Jak tedy poznat jejich optimální délku?

www

Při svém rozhodování byste měli přihlédnout především k těmto faktorům:

  • rychlost připojení, kterou očekáváte uživatelů vašeho webu,
  • rozlišení obrazovky,
  • zda jej obsah na vašich stránkách určen k prohlížení online nebo spíše k uložení a k pozdějšímu čtení.

Kratší webové stránky

Upřednostňujte, jde-li o domovské stránky, navigační stránky, stránky, na který je náročná grafika, či dokumenty, které bude uživatel číst online.

Dlouhé webové stránky

U těchto stránkách je nutné tzv. rolování. Uživatel musí využívat posuvníku k přečtení celého textu. To má své nevýhody. Především to, že uživatel většinou nechce číst dlouhé texty (pokud to není mimořádně zajímavý obsah) a také ztrácí orientaci na webu. Bude-li mít dlouhá webová stránka navíc ještě hodně grafiky, počítejte s tím, že se bude uživatelům dlouho načítat. To může mnohé z nich odradit.

Jak tedy správně zvolit délku stránky?

Při volbě délky webové stránky je nutné brát v potaz také její obsah. Abyste se vyhnuli příliš dlouhým stránkám, můžete v případě dlouhého dokumentu rozdělit text na části o velikosti jedné tištěné strany. Vhodné je také uživatelům nabídnout odkaz na samotný soubor, kde bude plná verze textu. To je žádoucí právě na tištění či uložení tohoto textu.

Jak délku svých stránek upravíte vy?

off
Výkonný ředitel
Kategorie: 
Tipy a rady
Dne: 7.4.2011

Chtějte profesionální marketing

S MARKETINGOVOU KANCELÁŘÍ.CZ jsme velice spokojeni. Ušetří nám to čas, peníze a nejdeme takovou tou cestou pokus-omyl. Jsme velice spokojeni s produkcí, všechny služby a zboží dostaneme včas a bez jakýchkoliv starostí. Kromě obvyklé propagace a aktivit jsme zavedli například komunitní marketing nebo CRM, což jsou cesty, které nám přinášejí zákazníky velice efektivním způsobem.

Šárka Kocandová
majitelka optiky
Optika Šárka Kocandová
5.8.2019
Věříme, že špičkový marketing může výrazně urychlit rozvoj firem a lidí. Proto pomáháme firmám s dobrým produktem, aby byly ještě úspěšnější. Vytváříme pro klienty růstové strategie a posouváme jejich marketing výrazně kupředu.
7.5.2018
Bez kontaktů na nové potenciální zákazníky těžko získáte nové zákazníky, kteří využijí vaše produkty a služby. Proto jste rádi za každý email nebo kontakt, co se dostane do vaší databáze.

Zjistěte více o našem řešení

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace