JAK JSME ZVÝŠILI POČET ZAKÁZEK FIRMY OEKOPLAN ZA 3 MĚSÍCE O 30 %
zavřít a zpět

JAK JSME ZVÝŠILI POČET ZAKÁZEK FIRMY OEKOPLAN ZA 3 MĚSÍCE O 30 %

Jak se stát vedoucí firmou ve své branži v Česku? Ke kvalitním službám a odpovídajícím cenám přidejte 3 polévkové lžíce marketingu. Čtěte více v této případové studii.

Firma oekoplan Czech Republic za námi přišla s přáním zvýšit počet zakázek. Tak jsme se na její sebeprezentaci i interní procesy podívali detailně.

Firma je na trhu už skoro dvě desítky let. Pohybuje se v oblasti hospodaření s energiemi při provozu budov a vypracovává průkazy energetické náročnosti budov, které v současné době musí mít každý, kdo staví nebo opravuje dům, případně provozuje administrativní budovu. Jak však zajistit, aby o službách oekoplanu potenciální zákazníci věděli?

Marketingová strategie

Náš společný cíl byl jasný. Zlepšit dohledatelnost služeb. Zmodernizovat webovou prezentaci a posílit image firmy. Rozhodli jsme se jít cestou zásadních změn a nastavení jasného směru marketingu, který firmu ukáže v pravém světle. Tedy jako firmu, která je respektována a má významnou pozici na trhu s průkazy energetické náročnosti budov.

Nejdříve jsme vytvořili marketingovou strategii. Ta zahrnovala novou unikátní tvář firmy i vizuální identitu. Formulovali jsme jasné obchodní nabídky, cenovou politiku. Navrhli jsme interní procesy pro zpracování zakázek, organizační strukturu, efektivní systém práce s firemními zákazníky i přesně cílený internetový marketing.  

Web a PPC

Vytvořili jsme nový vizuál i web www.ePrukaz.cz. Součástí naší práce je i dohledatelnost webu, kterou zajišťujeme organickou optimalizací pro internetové vyhledávače (SEO) a optimalizaci internetové reklamy (PPC).

Díky novým webovým stránkám a jejich dobré propagaci na internetu firma rychle získala stovky nových zákazníků, což představovalo během několika měsíců čtyřnásobný nárůst.

Práce zahrnovaly kompletní tvorbu webu, tedy návrh (prototypu), model webu (wireframe), design webu, copywriting, programování i správu.

CRM systém

Aby vše běželo tak, jak má, spolupracovali jsme na implementaci CRM systém.

Jedná se o nástroj, který efektivnějším způsobem zpracovává a třídí údaje o jednotlivých zákaznících. Takže firmám zlepšuje cílení služeb. A pomáhá budovat dlouhodobě prospěšné vztahy se zákazníky, protože jim rozumí.  A tím zvyšuje i zisk.

Spolupráce přetrvává

Jednotlivé změny zvedly obrat firmy o 30 % v prvních třech měsících. A na dílčích úkolech spolupracujeme i nadále již 7 let…

Oekoplan Czech Republic s. r. o.

Firma oekoplan Czech Republic nabízí služby v oblasti úspor energií. Jde o vypracování průkazů energetické náročnosti budov a také o analýzu a bezplatnou realizaci úsporných opatření.

Vyjádření zákazníka

Díky radám a práci partnerů z MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ jsme v obchodní činnosti naší firmy zaznamenali první výsledky po dvou až třech týdnech a za tři měsíce se náš obrat zvýšil asi o 30 %.

Ing. Bruno Vallance
ředitel a jednatel, energetický auditor
Chcete také uspět? Napište nám
31.3.2017
B2B firma GreinerPURtec výrazně zefektivnila svůj business díky špičkové marketingové strategii. Začali jsme od vizuálního stylu a pokračovali až ke katalogu a webu.
3.7.2020
Firma Wolf chtěla odlišit svou značku Gabotherm, která ví, jak vás zahřát i zchladit. Co jiného by sálavé vytápění a chlazení mělo dělat.

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace