Jak vzniká dobrý web [infografika]

zavřít a zpět

Jak vzniká dobrý web [infografika]

Dobrý nový web, který bude plnit to, co od něj očekáváte, můžete mít již za několik týdnů. Podívejte se, jak nový web vzniká, jaké kroky tvorba webu zahrnuje.

Jestli vám nějaký grafik na vaši poptávku po webu odpoví pěti různými návrhy designu, jste pravděpodobně na špatné cestě. Jestli poptáte web u programátora, který vám hned začne tvořit redakční systém bez toho, aniž by věděl, co od webu očekáváte, je to také špatně.
Lepší cestou, jak získat nový web, je začít analýzou vašich potřeba a tvorbou modelu webu, čili wireframu. Pro váš web se totiž pravděpodobně hodí pouze jedna struktura, jen jedno uspořádání prvků na úvodní stránce a rozložení dalších stránek, a to takové, které bude vychází z cílů celého projektu.
Je to třeba si uvědomit základní skutečnost: každý web plní jiné cíle. Některý web má jen představit firmu, jiný web má za cíl primárně prodávat konkrétní produkty. Obecně jistě platí, že když už někdo dá peníze do tvorby nového webu, tak zřejmě chce, aby mu web něco přinesl. A k tomuto cíli se musí vázat vše, tedy texty, grafika, uspořádaní webu i zvolený redakční systém pro ovládání webu.

Jak tedy postupujeme při tvorbě webu?

  1. V prvním kroku na základě vašich cílů a představ zjištěných pomocí konzultací navrhneme strukturu webu, tedy logické rozvržení budoucích stránek. Dostanete proklikávací model webu, tzv. wireframe, na které je dobře vidět, jak bude web fungovat.
  2. Vytvoříme grafický návrh, a doladíme ho tak, aby se vám líbil.
  3. Souběžně s těmito pracemi se bude webu věnovat copywriter, který napíše texty pro web tak, aby byly čtivé a optimálně přispívaly k dobré pozici ve vyhledávačích.
  4. Jakmile web po stránce grafiky a textů na základě vašich názorů a připomínek dotáhneme do finální podoby, ujme se ho programátor. Také budou naprogramovány potřebné aplikace, jako například kontaktní formulář, ankety apod. Od prvního písmena kódu myslíme i na optimalizaci pro vyhledávače, protože právě umístění na předních pozicích na daná klíčová slova, bereme jako jeden z nejdůležitějších prvků prezentace.
  5. V konečné fázi web umístíme na vaši internetovou doménu a zařídíme webhosting.

Infografika: jak vzniká dobrý web

tvorba webu, nový web, nové webové stránky, infografika web

Stáněte si infografiku v pdf zde.

off
Kategorie: 
Online marketing
Dne: 4.2.2015

Chtějte profesionální marketing

Je skvělé, že s MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ můžeme řešit vše komplexně - od špičkové grafiky po programování webu. Jsem jim vděčný, že přinesli do našeho marketingu profesionalitu a styl.

Pavel Šťastný
ředitel
Grant Capital
18.5.2020
Ze začátku roku jsme se zúčastnili školení Facebooku, které pořádá společnost www.primakurzy.cz.
18.5.2020
V době, kdy jste zalhceni "slovy a názory jiných" téma obsahu vyvstává do popředí. Jaký je ten obsah, který chceme jako markeťáci číst a vytvářet? Kam směřujeme?  

Zjistěte více o našem řešení

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace

 

Kontaktujte nás

Nechte nám na sebe kontakt

zavřít

Vyplňte položky označené *.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Nebojte, spamovat Vás nebudeme.