Originální marketingová strategie s komiksem
zavřít a zpět

Originální marketingová strategie s komiksem

Superman, Spiderman nebo Webstepman? Kdo z nich stojí za výrazným nárůstem počtu zákazníků brněnské IT firmy? Firma WebStep chtěla výrazně posílit své postavení na trhu v oblasti správy počítačových sítí. V této branži působí mnoho firem, a proto není lehké se na trhu prosadit. Z toho důvodu jsme navrhli kreativní kampaň, která vzbudila pozornost a přivedla nové zájemce o služby firmy.

Marketingová strategie

Základem pro návrh úspěšné marketingové strategie byl průzkum trhu a vlastní výzkumu, zejména pohovory se současnými, ztracenými i potenciálními zákazníky. Díky tomu jsme mohli dobře analyzovat postavení firmy, očekávání, potřeby a preference zákazníků. Na základě toho jsme navrhli a realizovali originální komunikační kampaň, která velmi dobře oslovila potenciální zákazníky.

Kreativní návrh

Ústřední postavou kampaně se stal Webstepman - tedy IT technik se superschopnostmi. Ten se objevil na novém webu firmy, v tiskové, internetové i venkovní reklamě. Vytvořili jsme několik komiksových stripů, které jsme použili jako chytlavou reklamu. Postavu Webstepmana jsme dokonce dokonce ztvárnili naživo - náš hrdina v kostýmu rozdával informace v brněnských kancelářích. 

Produkce kampaně

Zajistili jsme grafiku, tisky, venkovní reklamu i rozhlasovou reklamu. Součástí služeb pro firmu byla i modernizace jejího vizuálního stylu, kontaktní kampaň či mystery shopping. Díky správnému nastavení ceny služeb a netradičnímu oslovení cílové skupiny získala firma desítky nových zájemců o její služby. 

SEO a internetová reklama PPC

Mezi základní prvky současných marketingových kampaní patří perfektní práce v on-line prostředí. Pro klienta jsme zajistili také aktualizaci jeho webu a jeho optimalizaci pro vyhledávače (SEO). Na web přivádíme zájemce o jeho služby mimo jiné prostřednictvím internetové reklamy (PPC), kterou pravidelně spravujeme.

WebStep s.r.o.

WebStep je IT společnost, která je na trhu již 14 let a specializuje se na poskytování IT služeb pro malé a střední firmy. Zajišťuje správu sítí a serverů, programování a správu SW řešení, tvorbu a provoz www stránek i elektronické pošty a mnoho dalšího.

Vyjádření zákazníka

Co se týče marketingu, tam je určitě pozitivní efekt v tom, že mě donutili o těchto věcech intenzivně přemýšlet. Diskutujeme spolu o marketingovém know-how, tak se to i učím, a to má určitě i pozitivní dopad na moje podnikání. Experti z MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ.CZ mi pomohli ujasnit si, jakým směrem jít v rozvoji firmy a navrhli propagační kampaň, která nám přinesla desítky nových klientů.

Ing. Jiří Kadeřávek
majitel firmy
Chcete také uspět? Napište nám

Registrujte se do newsletteru a získávejte aktuální informace